Tabulka Holba Cupu se vyrovnává.

01.07.2018 18:15

V sobotu dne 30.6.2018 se konal další díl seriálu Holba Cupu v požárním sportu. Do Nového Malína přijelo 18 družstev mužů a 8 družstev žen.

V kategorii mužů nasadil úvodní čas Nemrlov, který dokončil svůj pokus za 15,2 vteřin. Netrvalo však dlouho a přes Nemrlov se přehnal Bílý Potok časem 14,49 vteřin. Ani to však nebyl čas vítězný. V poslední době ve velkém laufu startující Ráječek dosáhl času 14,41 vteřina ujal se vedení. Ani to však nebyl ještě konec. Vysoce kvalitním výkonem se prezentovala Nemile, která bezchybným výkonem dosáhla času 13,97 vteřin a zaslouženě zvítězila. Soutěž byla poznamenána celou škálou neplatných pokusů. V poli poražených tak skončily Bohuslavice, Štíty, Třeština, Mostkov a Sobotín

V kategorii žen hned na počátku startující družstvo Dolní Libiny opět potvrdilo své postavení a dosáhlo času 18,75 vteřin. Jak se později ukázalo, na tento čas nikdo neměl. Překvapilo družstvo domácího Nového Malína, které dosáhlo času 19,22 vteřin a umístilo se na druhém místě. Konečně zabrala i Nová Dědina, která časem 19,28 získala třetí místo.

V neděli se do Mostkova sjelo 24 družstev mužů a 10 družstev žen.

V kategorii mužů se domácímu Mostkovu jeho pokus vůbec nepodařil, dosáhl Času 23,65 vteřin a tento pokus pak poznamenal celou soutěž. Družstvům se vůbec nedařilo. Až teprve Nemrlov prolomil tuto bariéru a dosáhl času 17,40 vteřin. Postupně se však před něj dostaly Janovice časem 17,09 vteřin vítězem se pak stal konečně Hrabišín časem 17,06 vteřin.

V kategorii žen se zdá, že letos Dolní Libina nehodlá před sebe nikoho pouštět. Hned úvodním pokusem dosáhla času 17,31 vteřin a jak se ukázalo, nikdo na tento čas neměl. Přiblížil se pouze Břevenec časem 18,11 vteřin a Nová Dědina časem 18,35 vteřin.