Po první čtvrtině Holba Cupu v čele Hrabišín I a Dolní Libina.

12.06.2016 19:21

Dalšími dvěma závody pokračoval Holba Cup v požárním sportu. V sobotu ve Štítech byla účast poznamenána jednak souběžně konaným krajským kolem soutěže mládeže a jednak neúčastí řady družstev z jiných okresů. Tak se v kategorii mužů tentokrát prezentovalo celkem 18 družstev mužů a 10 družstev žen. S přihlédnutím k poruše časomíry se tentokrát závod odběhl za použití časomíry domácích, která sice byla pro všechny stejná, nicméně byla tzv. lehká, tedy nebylo třeba příliš velkého proudu ke sražení. Důsledkem toho byly i dosažené časy, které se vymykaly běžným časům. Domácí Štíty, startující hned v úvodu, dosáhly času 15,84 vteřin. Dlouho se však ze svého vedení neradovaly, když jejich čas postupně zdolalo celkem 12 týmů. V soutěži tak zvítězil bezkonkurenčně Nemrlov časem 13,25 vteřin, následován družstvy Hrabišín I a Hrabovou, oba shodně 13,84 vteřin, a Bohuslavicemi 13,88 vteřin. Daleko více se očekávalo od Pavlova / 14,06/ a zejména Ráječku, který se v letošním roce ne a ne chytit, opět skončil neplatným pokusem.

V kategorii žen se tentokrát nejvíce dařilo družstvu Dolní Libiny, která zaskočilo všechny svoje soupeřky dosaženým časem 16,99 vteřin. Přiblížilo se jim družstvo Pavlova / 17,74/ a Třeštiny/ 17,84/.

V neděli dne 12. 6. 2016 se do Dolní Libiny sjelo celkem 32 družstev mužů a 16 družstev žen.

V kategorii mužů se po úvodním pokusu domácí Dolní Libiny /19,11/ čekalo, kdo se ujme vedoucí role. Nakonec to byl Nemrlov, který svým vcelku povedeným výkonem dosáhl času 17,49 vteřin a nadlouho se usadil v čele. Vydržel tam až do polední přestávky. Hned v úvodu druhé části nastoupilo družstvo Hrabišín I a vynikajícím výkonem dosáhlo času 17,16 vteřin a odsunulo Nemrlov pod sebe. To se později podařilo i družstvu Plinkoutu /17,29/ a Vrbnu pod Pradědem /17,43/.

V kategorii žen hned v úvodu startující družstvo domácích děvčat dosáhlo vynikajícího času 18,03 vteřin a usadilo se na čele. I když se v celé řadě případů tento čas doslova chvěl, vydržel až do konce. Přiblížila se mu jen Hrabová / 18,09/ a Dolní Studénky /18,55/.

Výsledky těchto dvou soutěží pak znamenají, že na čele kategorie mužů se po prvé čtvrtině soutěží usadilo družstvo Hrabišín I s náskokem 18-ti bodů a v kategorii žen družstvo Dolní Libiny s náskokem 13-ti bodů.