24. ročník Holba Cupu ukončen.

08.09.2019 10:01

Soutěží mistrů byl v Nemrlově ukončen již 24. ročník soutěže v požárním sportu. Za krajně nepříznivého počasí se této soutěže zúčastnilo 10 nejlepších družstev mužů, 7 družstev žen a 7 družstev veteránů. Soutěž byla dvoukolová a hasiči dokázali, že i v nepříznivých podmínkách se dokáží s nástrahami trati vyrovnat.

Prvé kolo, osazené překážkami, zahájili muži startující od 10. místa. V tomto kole se nejlépe dařilo družstvu Nemrlova, které dosáhlo vynikajícího času 15,68 vteřin. Hned za ním se s nepatrnou ztrátou umístil Hrabišín, který dosáhl času 15,76 vteřin. Třetí se pak časem 17,19 vteřin umístil Ráječek.

V kategorii žen se tentokrát v nejlepším světle ukázala Lesnice, která svůj pokus dokončila za 20,08 vteřin. Druhé místo vybojovala děvčata Maršíkova časem 21,97 vteřin. Třetí pak skončila Nová Dědina za čas 23,19 vteřin.

Veteránům v prvém kole vládl Sudkov, který svůj pokus dokončil za 20,01 vteřin. Hned za ním skončil Hrabišín časem 20,81 vteřin. Třetí pak družstvo Bratrušova časem 20,97 vteřin.

Druhé kolo, zejména v kategorii mužů zpravidla rozhoduje. V letošním roce však s ohledem na počasí a zejména stav trati rozhodlo vedení soutěže, že všechny týmy poběží na volné trati. Opět se nejlépe s těžkou tratí vypořádal Nemrlov, který svůj pokus dokončil za 15,12 vteřin. Druhý Hrabišín dokončil za 15,36 vteřin a třetí Nová Dědina za 15,54 vteřin. V součtu časů z obou kol pak zůstalo pořadí totožné.

Druhé kolo kategorie žen pak opanoval Hrabišín časem 21,17 vteřin před Leswnicí, která dosáhla času 23,45 vteřin a Maršíkovem, který dokončil za 24,27 vteřin. Vítězkami Soutěže mistrů se tak stala děvčata z Lesnice před Hrabišínem a Maršíkovem.

Druhé kolo veteránů ovládl Hrabišín za čas 19,55 vteřin před Bratrušovem /19,72/ a Sudkovem /19,81/. Vítězem se pak stal Sudkov před Hrabišínem a Bratrušovem.

V závěru byla vyhodnocena nejen Soutěž mistrů, ale i vyhlášeny výsledky Holba Cupu 2019. Ceny předávala starostka Okresního sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska v Šumperku, Milena Sobotková a senátor Miroslav Adámek, který sledoval podstatnou část soutěže.